اسلام آباد - ایرنا - دولت پاکستان باهدف سخت گیری و تحت فشار قراردادن برخی گروه های غیرقانونی، افراطی، فرقه ای و تروریستی، به تازگی شروع به لغو ملیت افرادی کرده است که با این گونه گروه ها ارتباط دارند یا عضو آن هستند....

به گزارش روز شنبه شبکه خبری 'جیو'، نام برخی افراد سرشناس که دولت پاکستان اقدام به اعمال سخت گیری های جدید علیه آنها کرده است، شامل 'محمد احمد لدیانوی' رهبر گروه 'اهل سنت و الجماعت' و 'عبدالعزیز' امام جماعت 'لال مسجد' اسلام آباد(مسجدی که به حضور افراد و شخصیت های افرادی در آن معروف است) می باشد.
نام برخی شخصیت های شیعه متعلق به یکی از گروه های شیعیان این کشور نیز نیز در این فهرست به چشم می خورد.
براساس گزارش این شبکه خبری، یک مقام ارشد وزارت کشور پاکستان گفته است: در گام نخست این طرح، بیش از دو هزار کارت ملی متعلق به افراد وابسته به گروه های غیرقانونی و گروه های افراطی باطل شده است .
براساس طرح جدید، نام افراد عضو یا وابسته به گروه های تندرو و غیرقانونی، در فهرست برنامه چهارم قانون ضدتروریسم درج شده است و این افراد به عنوان مظنون در فعالیت های تروریستی یا فرقه گرایانه شناخته می شوند.
با توجه به باطل شدن کارت ملی این افراد و سلب ملیت پاکستانی از آنها، خودبخود محدودیت های زیادی علیه آنها ایجاد خواهد شد از جمله اینکه مجاز به خرید و فروش ملک نخواهند بود و نمی توانند به تسهیلات و حساب های بانکی دسترسی داشته باشند.
چندی پیش نیز دولت پاکستان حساب های بانکی تعدادی از شخصیت های این کشور را به اتهام دست داشتن در فعالیت های فرقه گرایانه و افراط گرایانه مسدود کرد.
آساق*272**1723
انتشار دهنده: محمدرضا منافی

موسیقی و هنرهای تجسمی
سینما و تئاتر
فناوری
اخبار داغ سیاسی
اپلیکیشن اندرویدی خبرگرام